Speedboat

Kursy i szkolenia przygotowujące do egzaminu na patent motorowodnego sternika morskiego, sternika motorowodnego, licencje na holowanie narciarza i innych obiektów pływających, holowanie statków powietrznych

kontakt z nami

zdobądź patent motorowodnego sternika morskiego lub sternika motorowodnego

Jednodniowe szkolenie zakończone egzaminem.

sezon 2021 - najbliższe terminy egzaminów:

Zapytaj o najbliższe szkolenia i egzaminy!

Zapraszamy!

Zdjęcia ze szkolenia Zdjęcie ze szkolenia Zdjęcia z kursu Zdjęcie z kursu

Patent Sternika MOTOROWODNEGO - to podstawowy patent uprawniający do prowadzenia łodzi motorowych i skuterów po śródlądziu i po morzu w porze dziennej do 2 mil morskich ( 3704 m).

Patent sternika motorowodnego - uzyskuje osoba, która:

Wzór patentu.

Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych:

Motorowodny Sternik Morski - wymagania:

Otrzymujemy uprawnienia do prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych, prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich.

koszt: 850 zł (M. S. Morski 950 zł) z egzaminem i patentem *

Uczniowie i studenci w wieku od 14 do 26 lat uiszczają opłaty za egzamin i patenty w wysokości 50% po przedstawieniu kopii ważnej legitymacji.

Szkolenia / kursy i egzaminy odbywają się cyklicznie od kwietnia do października lub w zależności od warunków pogodowych przez cały rok w Nowej Pasłęce, Elblągu, Malborku, Tczewie, Nowym Dworze Gdańskim, Gdańsku (Sobieszewo), Pasłęku, Fromborku i Braniewie.

W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość dojazdu na szkolenie i egzamin (miejsce i termin do ustalenia).

Przebieg szkolenia / kursu

zajęcia teoretyczne: sala wykładowa (prezentacje multimedialne + ćwiczenia) - przepisy morskie i śródlądowe / locja morska i śródlądowa / budowa jachtów i silników / meteorologia / ratownictwo / prace bosmańskie,

zajęcia praktyczne: w skład zajęć praktycznych wchodzą manewry - podejście do kei, zacieśniona cyrkulacja, człowiek za burta, podejście do boi, ślizg, ósemki (analiza oznakowania niebezpieczeństwa na wodzie - boje kardynalne),

materiały szkoleniowe, podręcznik: każdy uczestnik otrzymuje podczas kursu,

egzamin teoretyczny i praktyczny: na zakończenie kursu.

Dodatkowo oferujemy szkolenie zakończone egzaminem na licencje: holowanie narciarza i innych obiektów pływających, holowanie statków powietrznych - szczegóły - skontaktuj się z nami!

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu, jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne.

UWAGA: Istnieje możliwość przeszkolenia i egzaminu w wygodnym dla Państwa terminie - skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Kontakt:

tel. 556 443 300
lub e-mail:
kursy-motorowodne@i7.pl

(Opłaty za egzamin i patenty wg cennika PZMW i NW)

* - możliwość negocjacji kosztów dla uczestników grupowych

Przeprowadzamy szkolenia i egzaminy na patent Morskiego sternik motorowodnego - skontaktuj się z nami by otrzymać szczegóły!

Egzaminy są przeprowadzane przez Centrum Szkolenia Sportowego i Instruktorskiego w ramach otrzymanych decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki: Motorowodny Sternik Morski (MSM) - decyzja MSiT nr DWS/454/36/2014, Sternik Motorowodny (SM) - decyzja MSiT nr DWS/454/35/2014.